Profesionální image žena manažerka

Nejzajímavější firemní večírek.

27.12.2010 07:07

Firemní večírky, zábavné meetingy, jsou důležitou součástí firemní kultury, firemního života.
Na základě vyhlášené soutěže si přečtěte 4 vítězné příběhy.

1.

Pracovala jsem jako vedoucí expedice a měla jsem na starosti až 12 chlapů.  Věkový rozdíl byl mezi námi až 40 let. Nešetřila jsem je, ale měla jsem je ráda. V práci mi povinnosti přibývaly a přibývaly. Dnes dělá moji práci několik lidí a za jiné peníze. Je to pryč, ale na večírek mě letos nepozvali. Po odchodu do důchodu, což bylo vloni na Vánoce mi ti mí kluci udělali sami rozlučku, na tom by nebylo až tak nic divného, ale letos, po roce mě pozvali před Vánoci znovu. Věřte, že za rok už si na vás většinou nikdo nevzpomene, a oni mně i během roku posílají pohlednice z dovolené. VÁŽÍM SI JICH ZA TO.

Ale to nepozvání na firemní večírek opravdu zamrzí.

Jana Zoulová, Slaný

2.

Firemní večírky patří ke každé větší firmě. Nejzajímavější, na kterém jsem kdy byla, se konal loni o Vánocích. Firmě, v níž pracoval můj přítel, se dařilo a majitel se rozhodl svůj nebývalý úspěch oslavit a dopřát svým zaměstnancům skvělé jídlo a zábavu. Na večírek přišli všichni krásně oblečení a upravení, na stolech leželo plno dobrot, na pódiu hrála nějaká kapela. Vše bylo nazdobené, krásné a perfektně připravené. Když všichni usedli na svá místa, majitel firmy vstal a vzal si slovo. Všechny přítomné přivítal, chvíli samozřejmě hovořil o své firmě a pak už jsme si všichni připíjeli na zdraví a další úspěchy v nadcházejícím roce. Poté jsme se dali do jídla.
Večírek probíhal opravdu neformálně. Jedlo se, pilo se, tančilo se...  Všichni se skvěle bavili a pochutnávali si na výborném jídle. Na stole leželo i mnoho exotických pokrmů, které jsem se rozhodla ochutnat. Poprvé jsem jedla různé plody moře a další speciality. Nakonec se ale ukázalo, že to nebyl zrovna nejlepší nápad. Kolem jedné hodiny v noci se mi udělalo trochu nevolno a odešla jsem na toaletu. Tam jsem objevila majitele firmy, byl celý zelený a opravdu nevypadal dobře. Chvíli jsme na sebe jen tak nevěřícně koukali a pak jsme se dali do smíchu, bylo nám jasné, že oba máme tytéž potíže, náš žaludek zkrátka nezvládl všechno to exotické jídlo, a zapíjet ho alkoholem (ať už šampaňským nebo sklenkou vína) také nebyl nejlepší nápad. Nabídla jsem mu prášek na zažívání a majitel firmy ho s vděčností přijal a zapil sklenicí čisté vody. Pak mě požádal, abych o jeho nevolnosti pomlčela a večírek ukončila. Vrátila jsem se tedy do sálu, kde se večírek konal a udělala jsem, oč mě majitel firmy požádal. V sále už nebylo moc lidí, všichni pochopili, že už je opravdu nejvyšší čas jít domů.
Ráno mě neskutečně bolela hlava a celý den jsem radši jedla suchary. Myslím, že já i majitel firmy jsme se poučili a už to asi nikdy nebudeme přehánět s alkoholem a hlavně neochutnávat vše, co jsme ještě nikdy neměli možnost ochutnat.
Ale nebýt té nevolnosti, nikdy bych "šéfa" mého přítele nepoznala i z jiné stránky.

Eva Marvanová, Ostrava

 

3.

Jsem studentka, a tak jsem prozatím měla příležitost navštívit pouze jeden vánoční firemní večírek. Jsem ale přesvědčená, že právě tento firemní večírek bude patřit k nejzajímavějšímu firemním večírkům, na kterých se může člověk ocitnout...

Tento netypický večírek se konal již před dvěma lety. Firma, která jej pořádala, není nikterak velká a lidé v ní se dobře navzájem znají. Vedením firmy je pověřen ředitel, majiteli jsou Američané, kteří si umí užívat života a vydělaných peněz. Většinou jsou kdesi v zahraničí a poznávají daleké kouty země. Vánoční večírek této firmy se tedy nesl v duchu všech možných kultur. Nechyběli tam jejich přátelé z různých zemí, Španělé, Italové, Japonci... Všichni se nějak dokázali domluvit, i když si občas museli pomoci rukama a nohama. Vedle sushi se podávaly italské speciality a servírovalo víno ze Španělska, hudba hrála všechno možné a já jsem Japonce učila tančit českou polku. A musím říci, že mu to opravdu šlo! Nakonec jsem byla ráda, že jsem se mohla tohoto netypického multikulturního vánočního večírku zúčastnit. Procvičila jsem si angličtinu a naučila se pár japonských frází, které si pamatuji dodnes. Musím říct, že jsem se dlouho předtím tak nenasmála a nepobavila. Myslím, že na tento vánoční večírek dodnes všichni rádi vzpomínají.

Ema Komárková, Nový Bohumín

 

4.
Firemní večírek Brigády socialistické práce

Zažila jsem už různé večírky, ale nikdy nezapomenu na ten svůj první ( FIREMNÍ ). Měla jsem čerstvě po škole a nastoupila jsem do svého prvního zaměstnání – do účtárny, kde byl ryze ženský kolektiv. Jak už to tenkrát bývalo, náš pracovní kolektiv byl za výsledky vyznamenán titulem ,,Brigáda socialistické práce“. Uspořádali pro nás velikou oslavu, dostaly jsme rudé karafiáty, dárečky a samozřejmě ,,úžasný diplom“. Byla jsem v kolektivu krátce a ještě jsem se rozkoukávala. Ze školy jsem byla zvyklá na všelijaké bujaré večírky, ale co jsem zažila tam, to mě opravdu udivilo. Na večírku ženského pracovního kolektivu hrála taneční hudba a ženy tam spolu tančily ve dvojičkách ploužáky. Kolektivně se pomalu, ale jistě, opíjely a pod vlivem alkoholu si pak navzájem kdeco vyčítaly. Nadávaly si a nakonec došlo i na facky. No děs. Naivně jsem si myslela, že to tam budu z povzdálí tiše pozorovat a v nestřeženém okamžiku se vytratím.
V tom ale ke mně přiskočila naše hlavní údernice a spustila na mě: ,,Pojď honem tančit!! Za brigádu!!!" Naštěstí jsem už tenkrát byla těhotná a mohla se vymluvit na nevolnost. Jinak jsem měla na mále! Ale označení ,,černá ovce naší brigády socialistické práce“ mě stejně neminulo. Za brigádu jsem netančila, diskuse na téma: kdo co na koho kde řekl, jsem se neúčastnila a ještě jsem k tomu prý dělala opovržlivé ksichty.
Takové chování se tenkrát opravdu neodpouštělo. A to ani těhotným.

Vladimíra Šajtarová, Studénka

oooooooooooooooooooooooooooo 

Nacházíte se v nějaké životní situaci, podnikatelské, pracovní, osobní, kterou byste ráda s někým diskrétně konzultovala?
Popovídala si, poradila se, nechala se navést na vaše nejlepší rozhodnutí? 

Nabízím Vám své služby - podnikatelský, manažerský, životní, osobní kouč.

Absolutní diskrétnost je samozřejmostí. Jsem profesionál, kouč, mentor, poradce.

Napište mi email a trošku naznačte, o co by se Vám jednalo, o co máte zájem  - na email janayahoda@ayahodaconsulting.cz

Ozvu se Vám emailem nejpozději do 24 hod. zpátky.

 

Ing. Jana Yahoda MBA

Byznys podnikatelské poradenství a Manažerský, kariérní, životní, osobní kouč

Image poradenství pro Podnikatelky a Ženy Manažerky

 speaker350


Autor: office AYAHODA
Přečteno: 9908x Komentářů: 3

Líbil se vám článek? Dejte o něm vědět ostatním!

Přidejte svůj komentář k článku - váš názor nás zajímá

 
Moc pěkný článek...
Monika Pololanikova 03.01.2011 18:09
Pěkné zážitky z večírků...mě se na jednom povedlo poměrně dost opít a ve firmě mě to nějakou dobu předhazovali. Jediné štěstí, že šéf to taky přehnal a odešel poměrně brzo,takže neviděl,co jsem prováděla. Teď už si takové zážitky nechávám na akce s kamarády,ale ne ve firmě. co jsem nastoupila na nové místo, tak máme pravidelně firemní večírky a různé semináře a nebo školení v kuřimi v golfovém resortu. Tak by to byl navíc pěkný trapas se opít, působí to celkem luxusně.Takže většinou si už dávám 2-3 skleničky vína za celý večer a tím radši končím. Občas to s pár kolegy jdeme ještě rozjet do centra,ale na večírku se raději držím a chovám se slušně. Přece jen se opít před vedením firmy není úplně ten nejlepší nápad
žanet 23.10.2013 14:29
Taktiež patrím medzi ostrieľancov, ktorí to na firemnom večierku prvý krát prehnali. Našťastie, to bola neviazaná zábava, kde nám aj šéf objednával panáky a pokračoval s nami "vernými" do nejakej 3 hodiny rannej :D Medzi poslednými som odchádzala ja + jeden kolega, s ktorým sa máme o čom porozprávať + jeden kolega, ktorý sa strieskal jak delo a ktorého som mala v pláne odprevadiť až do postele, ale zdrhol a tak som došla domov o pol piatej ráno. Takže zážitkov bolo viac než dosť :D O 2 mesiace by sme mali mať konferenčku a rozhodujú sa medzi priestormi vo firme, alebo padol nápad hotel. Takže pre túto príležitosť budem voliť radšej variant - zober si auto a nepi :D
Verča 30.08.2015 11:33

Pozvánky

Zajímave weby
Jana Yahoda Osobni manazerske poradenstvi a koucink pro podnikatele a top manazery Jana Yahoda Online manazerske dovednosti pro podnikatele a top manazery