Profesionální image žena manažerka

Vladimír Remek – první evropský kosmonaut.

09.04.2019 19:27

Jak jsem už psala, divám se na české televizní kanály tak z 10%, od cca 2013 u mě převažuje anglicky mluvící YouTube.


Před pár dny jsem prolistovala české televizní programy, nikde nic, samé přiblblé seriály, a došla jsem k rozhovoru s kosmonautem Vladimírem Remkem.  Zaposlouchala jsem se.
A co mě praštilo do očí?
Název českého pořadu byl: Vladimír Remek – první evropský kosmonaut.
Chytrý název, není to lež, ale je to nenápadné podsouvání...
Nebo nám tím chtěli říct, jak je ČR v něčem v Evropě 1.?

On je přeci hlavně 1. československý kosmonaut.

Remek byl 1. československým kosmonautem, byl to hlavně úspěch české kosmonautiky. Remek vystudoval a byl vyškolen v Rusku, letěl do kosmu díky spolupráci s Rusy. V té době nám jeho let mohla Evropa leda závidět. Ano, následně byl i Europoslanec za KSČM.
 
Jojo, dětem se tluče ve školách do hlavy, že jsou Evropané, ne Češi, Moravané, Slezané, apod.
Jsem zvědavá, kam to ti „vyvolení“ s Jednotnou Evropou dotáhnou. Zatím těch 750! europikolíků a desetitisíce jejich úředníků a lobbistů umí jen šikanovat běžné lidi a podnikatele nesmyslnými nařízeními, jako rukavice v obchodech, uchošťoury, plastová prkénka v řeznictvích, domy rekuperáky, teď elektroauta, omezovače rychlosti, ale neumí ochránit hranice Evropy (nebo záměrně nechtějí), a je jim fuk, že v ČR mají lidé průměrný důchod 10 000 Kč, většina obyvatel má průměrnou mzdu cca 20 000 Kč, zatímco Zápaďák má důchod v průměru 60 000 Kč a mzda je také cca 4x vyšší. Jejich nařízení, mnohdy i finančně náročná, platí pro všechny stejně.

EU dotace jsou hlavně legální korupce politiků jednotlivých zemí a boháčů kolem nich.
Jediné co je dobré, je bezcelní obchod a volný pohyb po Evropě, i ohledně práce, což bývala původní, a dobrá myšlenka EU, která se následně zvrhává do obludária diktátorství a omezování svobody.

Národní hrdost a její posilování, už je díky politikům a aktivistům – špatné. Teď frčí být "evropský". 
Naši předci by zírali, ti, kteří v Rakousku-Uhersku za samostatnost Československa položili životy, nebo byli vězněni, kteří prosadili češtinu jako národní jazyk a zrušilii němčinu. Zírali by, jaké máme teď české vlády.

Vadí mí neustálé zamlčování a lži ohledně historie, např. 2. světové války, o Rusech. Je to ostuda. Neadoruju Rusko ani Ameriku, a už vůbec ne zkostnatělou Evropu, posuzuji každou situaci extra.
 
Moje babička s dědou, stáli u zdi v Praze na nádraží, Němci je měli zastřelit spolu s jinými lidmi. Rudá armáda, Rusové, je zachránili. V 2. světové válce nám Rusové pomohli, ti obyčejní vojáci, lidi. A je ostuda, když jim aspoň toho 8.-9. května nepoděkujeme. Juchá se a děkuje jen v Plzni Američanům.

Mluvila jsem s obyčejnými Rusy, když jsem při VŠ provázela ruské skupiny po ČR (anglické byly jen pro protekční), a ti mi vyprávěli, jak v 1968 museli jejich 20letí synové jet „pomoct“ Československu. Bylo jim řečeno, že jedou „pomoct“, i oni, rodiče tomu věřili, že jedou pomoct nám bratrům, a pak jim ti kluci psali domů, že nechápou, co se děje, že je Češi posílají domů, hází po nich kamení, a vysvětlují jim, že je to zrada politiků nahoře, že je lidi nechtějí. Ruský rodiče se pak báli o své syny, protože velitelé je nutili dělat i špatné věci a za neuposlechnutí byla – kulka.
Takže já mám obyčejné lidi ve všech zemích ráda – průser byli vždycky politici a mocní kolem nich. Jejich úchylné hry vždycky odskáčou jen obyčejní lidé.

Při 2. světové válce se politici nahoře dohodli, že Američani zůstanou v Plzni, nepůjdou pomoct Praze, a že Prahu si vezme Stalin, a nechali Čechy s Němci bojovat při povstání.

Koneckonců, když se podíváme do dějin, pidi Československo bylo mocnostem jako Anglie, Francie, USA, vždycky tzv „u prdele“. Mnichovská zrada, zmíněné osvobození v 2. světové válce a srpen 1968.

Pracovala jsem delší dobu v korporátech na vysokých postech a stejný přístup k České republice je i tam. Pokud se má něco dělat ve „Východní Evropě“, vždy se jde podle Polska, protože jich je 40 mega a je to velká země. Prckové jako ČR, SR, Maďarsko se musí podřídit.

Politiky a lidi kolem nich nezměníme, ale my nezapomínejme, jak se co dříve opravdu stalo.
Ženy, muži, tátové a mámy, babičky a dědové, říkejte svým dětem, jak co bylo.
Děje se teď v ČR to, co se dělo za socialismu.
Ve škole do nás něco hustili a doma nám řekli pravdu, s tím, abysme o tom nikde nemluvili.
Situace se opakuje znovu, stačilo pouhých cca 25 let.
Mluvit o tom zatím ještě můžeme, ale kdo ví, co bude za x let  :-)
Já už jsem defacto důchodce, tak můžu mluvit naplno. A proto si financuji a píši svoje weby, aby mě někde „nebanovali“  a nemazali články :-)


Co říká česká objektvní Wikipedie:
Vladimír Remek (* 26. září 1948 České Budějovice) je bývalý vojenský pilot a jediný československý kosmonaut, Hrdina Československé socialistické republiky a Hrdina Sovětského svazu. Je 87. kosmonautem světa, prvním z jiné země než Sovětského svazu nebo USA, což bylo úspěchem československé kosmonautiky. Evropská kosmická agentura se k němu hlásí jako k „prvnímu evropskému kosmonautovi“.[1][2]


zena manazerka


Autor: Jana Yahoda
Přečteno: 1552x Komentářů: 0

Líbil se vám článek? Dejte o něm vědět ostatním!

Napište komentář.
Omlouváme se, ale z důvodu ochrany proti Spamu bude zobrazen po kontrole.

 

Pozvánky

Zajímave weby
Jana Yahoda Osobni manazerske poradenstvi a koucink pro podnikatele a top manazery OnlinE manazerske dovednosti pro podnikatele a top manazery od Jana Yahoda